czwartek, 9 stycznia 2014

Starożytne panaceum na astmę, raka czy cukrzycę

   

 Autor: Alan Kyne Perry

W  rzeczywistości czarnuszka siewna, bo o niej tu mowa, nazywana też  „błogosławionym ziarnem”, dostarcza w naturalny sposób płynącej ulgi dla  wielu dolegliwości oraz przewlekłych chorób. Jej  niezwykle właściwości do zrównoważenia zdrowia człowieka przeżywają  współcześnie niemały renesans – i to nie dzieje się bez powodu.

Olej z jej czarnych ziaren odgrywał znaczącą rolę w starożytnych  kulturach i był po raz pierwszy odnotowany około 3,300 lat temu. Butelka  zawierająca butelkę tego oleju została odnaleziona w grobowcu  egipskiego faraona Tutenchamona. Wierzono bowiem, że jest to ważna rzecz  do zabrania w zaświaty. Natomiast królowa Nefertiti wykorzystywała olej  ten do kąpieli i zabiegów kosmetycznych, co nadawało jej wyjątkowo  lśniące włosy i piękną skórę. Egipscy lekarze przepisywali olej z  czarnuszki dla wielu problemów zdrowotnych takich jak niestrawność, bóle  głowy, przeziębienia czy infekcje. W obecnych czasach naukowcy odkryli,  że czarnuszka siewna posiada faktycznie ogromny potencjał leczniczy. Ma  ona korzystny wpływ na złagodzenie dolegliwości takich jak:

Cukrzyca typu 2 – w prowadzonych testach na zwierzętach masa  ciała oraz tolerancja glukozy zwiększały się kiedy podawano im wodne  ekstrakty z jej nasion. Naukowcy stwierdzili, że ekstrakt ten hamuje  wchłanianie się cukru, co z kolej zmniejszyło stężenie glukozy we krwi.

Rak – bogata w thymoquinone i beta-elemen, olej z czarnuszki  jest bardzo aktywnym środkiem przeciwnowotworowym. Chroni również przed  występowaniem stresu oksydacyjnego (stan braku równowagi pomiędzy  działaniem reaktywnych form tlenu, a biologiczną zdolnością do szybkiej  detoksykacji reaktywnych produktów pośrednich lub naprawy wyrządzonych  szkód), indukuje śmierć komórek rakowych oraz wzmacnia odporność. Kilka  przeprowadzonych badań wykazało również, że jest skuteczny w walce  przeciwko rakowi piersi, trzustki i wątroby.

Padaczka – badania nad 23 dziećmi wykazały, że przy podawaniu  ziaren czarnuszki zmniejszyła się częstotliwość ataków. Podczas  eksperymentu prowadzonego przez 4 tygodnie, uczestnicy dostawali zarówno  placebo jak i ekstrakt z czarnuszki siewnej. Dzieci, które otrzymywały  „błogosławione ziarno” wykazały znaczy spadek w ilości napadów.

Jednak to nie wszystko. W oparciu o materiały przedstawione przez serwis GreenMed Info, czarnuszka siewna ma również właściwości:

przeciwzapalne
antybakteryjne
przeciwbólowe
przeciwgrzybiczne
przeciwwirusowe
przeciwskurczowe
przeciwutleniające

Dodatkowo, czarnuszka siewna łagodzi nadciśnienie krwi, astmę, wrzody  oraz bóle gardła. Niektóre z badań sugerują nawet wpływ na zmniejszenie  infekcji MRSA (gronkowiec złocisty oporny na metycylinę). Ponadto  odżywia generalnie organizm wpływając korzystnie na zredukowanie  zmęczenia, chorób skóry takich jak egzema, trądzik czy łuszczyca. Ma  zastosowanie w leczeniu czerwonki, biegunek oraz zaparć, a także innych  zaburzeń trawienia.

Wiele osób uważa czarnuszkę siewną za ziarna czyniące cuda i mają oni  ku temu swoje podstawy. Z tak ogromną ilością schorzeń, które reagują  na tę roślinę, spokojnie można ją uznać za wyjątkowy i znakomity  naturalny środek leczniczy.

 Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.
     numer seryjny:52cec47f-a5b8-4314-87c7-1ca15bef4303
       

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz