wtorek, 31 stycznia 2012

Zdrowie kobiet - Nadżerka

Nadżerka - podstawowe informacje
Autorem artykułu jest Piotr  Włast
Nadżerka jest chorobą, na którą zapada wiele kobiet, głównie w wieku 25-35 lat. Badania wykazują, że na przypadłość tę cierpi co czwarta Polka. Problem polega na tym, że nie wszystkie kobiety mają świadomość tego, że są chore, ponieważ nadżerka często nie daje żadnych objawów.
 jest zmianą chorobową części pochwowej szyjki macicy Jest to ubytek tkanki nabłonkowej. Wyróżnia się trzy typy tej przypadłości: nadżerkę rzekomą, nadżerkę prawdziwą oraz nadżerkę wrodzoną. Choroba najczęściej pojawia się na skutek zaniedbań infekcji dróg rodnych, a także przez wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne. Zachorowalności sprzyjać mogą także kontakty seksualne oraz częste zmiany partnera seksualnego. Z racji tego, że objawów nadżerki prawie się nie zauważa, należy regularnie odwiedzać gabinet ginekologiczny i poddawać się badaniu. Nadżerkę lekarz może zdiagnozować już w trakcie klasycznego badania. Jeśli wykaże ono występowanie tej przypadłości konieczne będzie zlecenie badania cytologicznego, celem wykluczenia ewentualnych zmian nowotworowych. Leczenie nadżerki zależne jest od stadium choroby i wieku pacjentki. Jeśli zmiany są niewielkie, a kobieta jeszcze nie rodziła, lekarz powinien zalecić jedynie obserwację i leczenie farmakologiczne lub z pomocą globulek dopochwowych. Jednak w zaawansowanym stadium konieczny jest już inny typ leczenia. Najpopularniejszą metodą terapii jest tzw. wypalanka, czyli elektrokoagulacja. Zabieg ten jest nieprzyjemny, jednak bardzo skuteczny. Inną metodą jest stosowanie środków chemicznych, choć rzadko się ja zaleca ze względu na słabą skuteczność oraz długość leczenia. Kolejnym typem zabiegu jest kriokoagulacja, czyli zamrażanie nadżerki. Metoda jest skuteczna, jednak jej minusem jest długi czas gojenia się narządu. Jeszcze innym sposobem na pozbycie się nadżerki jest fotokoagulacja, czyli usuwanie zmian chorobowych za pomocą lasera. Ten typ leczenia jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny, dlatego mogą mu zostać poddane nawet kobiety w zaawansowanej ciąży.Nadżerki nie warto lekceważyć, ponieważ nieleczenie przypadłości może doprowadzić nawet do raka szyjki macicy. Profilaktyka badań cytologicznych jest ostatnimi czasy mocno rozpropagowana, mimo to wciąż niewiele kobiet pamięta o regularnych badaniach. Gabinet ginekologiczny powinno się odwiedzać co pół roku, natomiast badania cytologiczne należy wykonywać raz na rok. Oprócz tego warto zwracać uwagę między badaniami na to czy nie występują jakieś niepokojące objawy.
  Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.nadzerka.net.pl
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

poniedziałek, 9 stycznia 2012

Ćwiczenia na ból karku i szyi

Autorem artykułu jest IZYRIO 
Jeśli doskwiera Ci taki ból, to zapoznaj się z tym artykułem, aby skutecznie sobie z nim poradzić, nie wychodząc nawet z domu. Pamiętaj, że jest to odcinek szyjny kręgosłupa, którego nie należy lekceważyć.Podczas pracy w biurze często mamy bóle karku i szyi. Jest to bardzo uciążliwe i nieprzyjemne. Szczególnie, kiedy mamy do wykonania ważny projekt. Odcinek szyjny kręgosłupa składa się z siedmiu kręgów, które podtrzymują głowę. Ograniczony ruch w tym odcinku może być dodatkowo przyczyną innych dolegliwości bólowych. W skrajnych przypadkach bólom karku i szyi towarzyszą: omdlenia, szum w uszach, drętwienie rąk, promieniuje bóle barków.
Możesz pomóc sobie na parę sposobów:
Kontroluj postawę ciała, w ten sposób, aby nie pochylać się do przodu.
Podczas przerw szybka gimnastyka, delikatne krążenia głową, skłony.
Nie dopuść do przeciągów w pomieszczeniu, również w samochodzie
Śpij na specjalistycznej poduszce, istnieje parę na prawdę dobrych, które dopasowują się do Twojej głowy.Gdy ból nie przestaje,trwa ponad tydzień, skonsultuj się z odpowiednim lekarzem.
Ćwiczenia poniżej mają na celu rozluźnienie mięśni szyjnych i karku. Wykonuj je do trzech razy dziennie, dzięki systematyczności ból powinien zniknąć.Ćwiczenia na ból karku i szyi :
1. Przyjmij wygodną pozycję na fotelu. Następnie pochyl     delikatnie głowę do przodu, do momentu dotknięcia brodą klatki     piersiowej i powoli unieś głowę do góry.
2. Pochylaj głowę raz w prawo,  raz w lewo.
3. Odwróć głowę jak najbardziej w lewo, następnie w prawo.
4. Kręć głową dokoła, następnie zmień kierunek na     przeciwny.
5. Dodatkowo można delikatnie pomasować szyję obydwoma     rękami, robiąc to raz wyżej,  raz niżej.
Taki zestaw można robić kilka razy w zależności od tego czy czujesz się na siłach. Ból karku i szyi powinien minąć, jeśli nie ma pozytywnych skutków pozostaje wizyta u lekarza specjalisty neurologa lub ortopedy
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl